Babú

Proč kniha vznikla?

 

Když jsem na této planetě prožil přibližně čtvrt století, začalo mě z ničeho nic bolet celé tělo. Každou chvíli jsem si na něco stěžoval, a protože mne polykání prášků vždy odrazovalo, započala éra bádání. Stále jsem se dotazoval: „Pane Bože proč mě pořád něco bolí?“ a postupem času došel k závěru, že mi prostřednictvím různých znamení stále někdo odpovídá.

Čím více jsem se soustředil a pečlivěji pozoroval okolí, tím lépe se daly rozluštit jednotlivé odpovědi. Nakonec bylo rozhodnuto, že se nové zkušenosti musí předat i ostatním, aby si je mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Začal jsem tudíž sepisovat postřehy a někdy se velice podivoval, jakým způsobem život tlumočí své připomínky. Abych dokázal být například ostražitější, poslal přímo proti mně sojku, která uhnula těsně před mým nosem a sedla si hned vedle na ocelový plot. Byl jsem pěkně vykulený, protože na mne pokřikovala vždy z uctivé vzdálenosti, a snažil se proto rozluštit ptačí indicii. Sojka je strážcem lesa, který musí být velice pozorný, aby mohl zalarmovat ostatní obyvatelé, že se blíží nebezpečí. Tímto způsobem mi bylo naznačeno, abych v sobě aktivoval tuto sílu, protože ji budu v nejbližší době potřebovat. Zhluboka jsem se nadechl a při výdechu v duchu prohlásil: „ Jsem ostražitější…“ několikrát za sebou. Díky nové energii mohu lépe čelit dalším úkolům a budoucím dobrodružstvím.

Když mě například zabolí koleno, vypozoroval jsem, že je za to zodpovědná negativní kritika. Abych se dokázal zbavit bolesti, je třeba najít pozitivní protiklad, kterým je povzbuzování. Zhluboka se nadechnu a při výdechu prohlásím v duchu či nahlas: „ Povzbuzuji...“ opět několikrát za sebou. Získám tok energie, která bude neutralizovat kritiku a pomůže uzdravit bolavé koleno. Tímto způsobem můžeme lokalizovat každou negativní vlastnost, působící bolest či nemoc a přeměnit ji ve skálopevné zdraví. Zdá se to být velice jednoduché, až se tomu nechce věřit, a proto je nejlepší vždy vlastní zkušenost.

 

 

                                                                    Přeji trpělivost a odvahu na naší                

                                                                                         společné cestě.

 

Vilém od jezera